Biatorbágyi Körkép

A Biatorbágyi Körkép december-januári összevont számából a klubra vonatkozó hírek itt találhatók.

Nemzetközi fotópályázat avagy Biatorbágy nevét ízlelgetik szerte a világban

MG 9917 tn- Versenyezni voltak?

- Igen.

- És maguk lettek az elsők?

- Igen!

- Gratulálok! Jó utat!

A fenti pár szavas beszélgetésnek lehetett fültanúja, aki az ártándi határátkelőnél a kocsink közelében állt, mikor Váradról hazafelé jövet a határőr belenézett a csomagtartónkba. Egy jókora serleg mosolygott vissza a szolgálatban lévő rendőrre. A Biatorbágyi Fotóklub Egyesület (BFE) újabb trófeája, melyet a nagyváradi Euro Foto Art Association (EFA) 2020-as nemzetközi pályázatán nyertünk. A megmérettetésen tizenhárom ország harminc fotóklubja szerepelt. Indultak cseh, egyiptomi, indiai, iráni, japán, kínai, olasz, orosz, román, szaud arábiai, szerb, ukrán és magyar fotóklubok. A beadott tíz pályamunkánk közöl - egyedüliként - mind a tízet elfogadták, kiállításra javasolták. A pályázat hozadéka, hogy meghívták egyesületünket a nagykárolyi Károlyi kastélyba, illetve Nagyváradra a díjátadóval egy időben felavatott FIAP (Nemzetközi Fotóművészeti Szövetség) kiállítási központjába egy-egy kiállításra.

A díjátadón a közel száz jelenlévő között volt Joan Burgues Martisella úr (Andorra), a FIAP alelnöke, a FIAP Kiállítási Központ igazgatója, Ioannis Lykouris úr (Görögország) a FIAP főtitkára, Georg S. Holzmann úr (Németország) a zsűri elnöke, dr. Ramona Novicov (Románia) a zsűri tagja illetve Tóth István úr (Románia) az EFA elnöke, fotóművész, a kiállítás és az esemény rendezője.

A zsűri tagjai voltak: Georg S.Holzmann E. fotóművész (Németország), dr. Ramona Novicov műkritikus (Románia), Paul Bock fotóművész (USA).

Bozzai Attila, a BFE elnöke

További képet itt találhatóak.

Fotók - Jandó Zsuzsa

VIII. Biatorbágy Fotószalon vetített képei és katalógusa

A VIII. Biatorbágy Fotószalon díjazott és elfogadott képeiből összeállított vetített képes bemutatók felkerültek a youtube csatornánkra.

A Fotószalon 2019 katalógusa itt érhető el.

VIII. Biatorbágy Fotószalon 2019 eredményei

bia2019 event

Az Év Fotóművészeti Alkotócsoportja címet 2012, 2015, 2017 és 2018 években elnyert Biatorbágyi Fotóklub nemzetközi fotópályázatot hirdetett. A pályázat elfogadásait és díjait az alábbi linken lehet megtekintei:

Gratulálunk minden elfogadoitt kép szerzőjének, a díjazott képeket a dijátadón hozzuk nyilvánosságra.

2019 Biatorbágyi fotópályázat felhívás

Az Év Fotóművészeti Alkotócsoportja címet 2012, 2015, 2017 és 2018 években elnyert Biatorbágyi Fotóklub nemzetközi fotópályázatot hirdet. A pályázat védnöke a Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége (MAFOSZ). A pályázat nyitott minden amatőr és professzionális fotográfus részére.

bfe contest youtube

Kategóriák:A. Színes (kötetlen)
B. Monokróm (kötetlen)
C. Természet (színes vagy monokróm)
D. Biatorbágy (színes vagy monokróm)
E. Légifotó

Képfeltöltés:2019. augusztus 15. 00 órától szeptember 25. 24 óráig.

Kiállítás megnyitó és díjátadás: 2019. november 13. 18 óra, Biatorbágyi Juhász Ferenc Művelődési Központ (2051 Biatorbágy, Baross Gábor u. 1.)

A VIII. Biatorbágy Fotószalon 2019 részletes pályázati kiírása

VIII. Biatorbágy Fotószalon 2019

bia2019 event

Kategóriák:
A. Színes (kötetlen)
B. Monokróm (kötetlen)
C. Természet (színes vagy monokróm)
D. Biatorbágy (színes vagy monokróm)
E. Légifotó

Képfeltöltés:2019. augusztus 15. 00 órától szeptember 25. 24 óráig.

A VIII. Biatorbágy Fotószalon 2019 részletes pályázati kiírása

MAFOSZ Szalon 2019

xxxvi mafoszszalon

A Biatorbágyi Fotóklub idén is indult a MAFOSZ (Magyar Fotóművészeti Alkotócsoportok Országos Szövetsége) hagyományos, immáron 36. országos éves fotópályázatán. Papírképes nyomtatott kategóriában az előkelő 2. helyet sikerült megszereznünk, 20 beküldött alkotásunkból 10 került elfogadásra és kiállításra. Itt Révész László klubtársunk az előkelő I. helyet is megszerezte Hullámos textúra című képével, Ritter Antal tagtársunk Reggel című alkotása pedig különdíjban részesült. A digitális kategóriában 6 képünk került a kiállítás anyagába, ezzel a 11. helyet szereztük meg a szalonon elindult 36 fotóklub között.

BFE családi nap 2019

csaldi nap 2019

A nyár beköszöntével a Biatorbágyi Fotóklub is pihenőre megy. Az évad zárásaként egy nagyszerű hangulatú családi napot tartottunk a Pákozd-Sukoró Arborétumban. A közös főzés, élvezetes beszélgetések és sok nevetés mellett persze a fotómasinák is kattogtak, a képekből Egressy Orsolya készített összefoglaló filmet.