I. Biatorbágyi Fotófutam

B2 Niksz Gyula Derü2015 augusztusában néhány napig a Gömöri Fotóklub tagjai voltak vendégeink. 18-án este fényfestést rendeztünk a Viaduktnál, másnap egy egésznapos kiránduláson ismerkedhettek a biatorbágyi nevezetességek egy részével (Az útvonal), este a gömöriek vetítettképes bemutatkozása volt. Huszadikán fotós viadalt tartottunk, benne a városi rendezvényekkel (Szent István napi ünnepség, tűzijáték, Örökség együttes koncertje).
Feladat volt Biatorbágy nevezetességeinek fotózása (templom, kápolna, híd, szobor, kereszt, kulturális int., kastély, kálvária témában), valamint sport, portré, zsáner, tájkép, részletfotó, éjszakai kép, rendezvényfotó készítése. A megadott tematika szerint egy-egy, összesen 16 képet kellett, lehetett beadni.

Megszületett a fotós viadal eredménye. Kerekes István EFIAP platina, Molnár Ferenc EFIAP gold és Lelkes Márk biatorbágyi szobrászművész zsűrizte az anyagot. Az egyes kategóriák nyertes képei:

Szőke Attila: Istennek beszéde
Bergh Sándor: Négyen
Szőke Attila: Kápolna-arc
Veres Gábor: Összekeveredve
Niksz Gyula: Sötétségben
Niksz Gyula: Egy állomás fényei
Bozzai Attila: Sic transit gloria mundi
Bergh Sándor: Sebesség
Niksz Gyula: Derü
Szőke Attila: Fotós
Szőke Attila: Tájak, korok, emberek
Szőke Attila: Sokan voltunk
Szőke Attila: Tűzgyűrű
Bergh Sándor: Csárdás
(Kálvária és a szobor kategóriában nem hirdettünk győztest.)

Összesítésben
1. Szőke Attila
2. Niksz Gyula
3. dr. Bergh Sándor