Sikerek a XXXIV. MAFOSZ Szalonon

BFE 4Az egyik legnagyobb hazai kortárs fotóművészeti pályázatra, a XXXIV. MAFOSZ Szalonra 55 alkotócsoport, 1223 fotóval nevezett. Közülük a zsűri 37 alkotócsoport 121 fotósának 152 alkotását választotta a kiállításra. Ezek között a Biatorbágyi Fotóklub és tagjai szép sikereket tudhattak magukénak.

Az alkotócsoportok közül a nevezett képek átlagpontszáma alapján

1. Vadvilág Magyar Természetfotósok Egyesülete
2. Biatorbágyi Fotóklub Egyesület
3. Nimród Fotóklub Egyesület

A kiállított képek összpontszáma alapján első lett a Biatorbágyi Fotóklub Egyesület, 14 kiállításra választott fotóval

Egyéni versenyben két különdíjnak lett biatorbágyi gazdája. Szabó Ferenc (Biatorbágyi Fotóklub Egyesület): Kálvária és Nagypapa című képeivel érdemelte ezt ki.

kalvarianagypapa

Emellett kiállították: Rácz Péter: Jégkockák; Szabó Ferenc: Üvegtigris; Niksz Gyula: Collarbone; Rácz Péter: Kajafutár; Niksz Gyula: Indrani; Lőrincz Zsóka: Ferenciek tere; Aczél Péter: Elszakadás; Lőrincz Zsóka: Gőzben; Mátrai Sándor: Hullámzó hegyek; Nagy János: Poén születik; Schäfer András: Törések és Vass Zoltán: Black beach  című alkotásait.

A zsűri tagjai voltak:
Szamódy Zsolt Olaf, a Magyar Fotóművészek Szövetségének tagja;
Vajda János, a MAOE Fotóművészeti Tagozatának vezetőségi tagja;
Kerekes István, a FIAP gyémántdiplomás fotóművésze;
Ľubomír Schmida, EFIAP, EsFIAP, MZSF, a Szlovák Fotográfusok Szövetségének elnöke;
Lennert Géza EFIAP, MF FSS, Tošo Dabac-díjas fotóművész, a Szerbiai Fotószövetség Művészeti Tanácsának tagja.

A Szalon megnyitóját 2017. július 22-én, Cegléden, a Kossuth Múzeumban tartották.

BFE 2 BFE 3 BFE 1

A XXXIV. MAFOSZ Szalon teljes eredménye megtalálható a http://www.mafosz-contest.hu oldalon.
A Szalon katalógusa megtekinthető: XXXIV. MAFOSZ Szalon katalógusa