2013. áprilisi klubprogram

Következő (hónap 3. szerdája) április 17., 18 óra. Képek válogatása a Pannónia Fotószalonra és a Mafosz Szalonra.

XXX. MAFOSZ SZALON
A szövetség minden tagegyesülete egy-egy kollekcióval pályázhat, amely maximum 24 db digitális, vagy digitalizált képből állhat, de minimum 3 szerző egy-egy művét kell, hogy tartalmazza. A fotók témája, technikája, formája és műfaja kötetlen.
A fotókat digitális formában, jpg formátumban sRGB színmódban kérjük. Hosszabbik oldala 2400 pixel méretű, rövidebbik oldala 1600–1800 pixel között legyen (törekedjenek a szerzők a szabvány képalakokra 3:2, 4:3). Egy kép maximum 2 Mb nagyságú lehet. A fájlok elnevezése: Családnév kezdőbetűje+Keresztnév kezdőbetűje_A kép címe (csak az angol abc betűivel) Pl.: Kovács Ákos: Tűnődés című képének fájlneve: KA_Tunodes.jpg.
Tehát, aki részt szeretne venni, hozzon 5 képet a leírt paraméterekkel. (Olvassátok el, és méretezzétek be, nevezzétek át!!!)
Az előző évek szalonjai megtekinthetők a Mafosz oldalán, pl.: a tavalyi szalon anyaga

19. Pannónia Fotószalon
Egy kollekció max. 24. képből állhat. Ezen belül egy szerző max. három alkotása vehet részt.
A pályázat témája kötetlen. A beküldendő képek mérete 30 × 40 cm. (Tehát 30× 40 cm, a nagyításhoz kell 212 dpi, vagy másképp leírva: 2504 × 3339 pixel. Fájlnév praktikusan legyen ugyanúgy, ahogy a Mafosz Szalonnál (fent leírva!)
Aki részt szeretne venni, hozzon 5 digi képet a leírt paraméterekkel. (Olvassátok el, és méretezzétek be, nevezzétek át!!!)
Nagyíttatása (az eddigi gyakorlatnak megfelelően) klubköltségen történik.

Segítség a Technika menüben: Hogyan (ne) adjam le a fotóimat? és Kép méretezése