Programtervezet 2011

Biatorbágyi Fotóklub Egyesület
2011. évi munkaprogram

Fotótúrák:
1. Hóvirág- és téltemető-fotózás (Alcsút, illetve Dömörkapu)
2. Kökörcsinfotózás (Budaörs)
3. Bolha-hegy (A nagy sikerre való tekintettel idén is megtartjuk)
4. Biatorbágyi fotószafari (Egy egynapos fotóverseny. Téma: minden, ami Biatorbágy)
5. Duna-kör (séta a Margít-híd, budai rakpart, Erzsébet-híd, pesti rakpart körön.) Fotótéma: épületfotózás, Országház, hajók, Duna. Technika: szűrők használata, selymesvíz.
6. Állatkert. Fotótéma: kertlátogatók, állatok a ketrec mögött, közeli részletek
7. Tihany levendulafesztivál (v. előtte egy-két nappal) levendulás, Balaton, belső-tó, apátság
8. Egyesületeink (előre egyeztetve táncegyüttes, énekkar stb. fotózása)
9. Motocross futam (Piliscsév)
10. Szentendre + skanzen. Szentendre kuriózum a kisvárosok között. A skanzenben hétvégenként nehezebb "turista mentes" fotót csinálni.
11. Szakmák fényképezése (fazekas, kovács stb.)
12. Százhalombattai finomító fotózása. (esti-éjszakai túra).
13. Családi nap

Klubnapok
1.–2. Előadók: Zsila Sándor, Tóth József - Füles (Mindkettővel előzetesen egyeztetve, vállalják, részletek, feltételek tisztázandók
3. Év képe (2010) fotópályázat (külső felkért zsűrivel)
4. Egyszerű vakutechnikák (fényképezés rendszervakukkal, villanjkörtével stb.)
5. Diaporáma-készítés különböző programokkal. (WingsPlatinum, ProShow, SonyVegas)
6. Analóg és digitális fotógrafika (highkey, lowkey, szolarizáció, relief stb.)
7. Ajándéktárgy-készítés képeinkből (Naptár, emlékkönyv, fotókönyv stb.), képek kasírozása, keretezése
8-10. Képelemzések, képbírálatok
11-12. Felkészülés kiállításokra

Kiállítások
1. Az év képe (2010) fotópályázat az elmúlt év anyagából ad egy klubkollekciót. Május végén lehetne kiállítást rendezni belőle.
2. Csoportos kiállítás (A klub három-öt tagjának közös kiállítása
3. Biatorbágy című országos fotópályázat meghirdetése (Mafosz-támogatás megszerzése) Szeptember-október környéki kiállítással, digitális vetítéssel

Biatorbágy, 2011. január 31.